Masz stary system operacyjny w telefonie? Stracisz możliwość przeglądania wielu stron internetowych


Jeśli twój telefon ma stary system operacyjny, to w 2021 roku nie będziesz mógł przeglądać na nim niektórych stron internetowych.

Nowy rok może wymusić na wielu wymianę telefonu. Powodem jest system operacyjny Google Android.

Jeżeli nie pobierzesz nowej wersji – lub co gorsza, nie możesz tego zrobić – to stracisz możliwość przeglądania wielu stron Internetowych. Powodem jest obsługa HTTPS.

Od stycznia Let’s Encrypt, które odpowiada za dostarczanie certyfikatów dla stron internetowych, planuje zakończyć wsparcie dla starszych wersji systemu operacyjnego Google Android. Proces ma zakończyć się do września 2021 roku.

Po wprowadzeniu zmian wsparcie stracą telefony pracujące pod systemem operacyjnym Google Android w wersjach starszych od 7.1.1. Wówczas wiele stron internetowych po prostu przestanie się otwierać.

Jednak magazyn „Komputer Świat” wskazuje, że istnieje szansa na uniknięcie wydatków. Chodzi o mobilną wersję przeglądarki Firefox.

Firefox w przeciwieństwie do podstawowych starych przeglądarek wspiera certyfikaty Let’s Encrypt. Jednak i tutaj nie wszyscy będą uratowani.

Korzystanie z tego rozwiązania będzie wymagać od nas systemu operacyjnego Google Android 5.0 lub nowszego. Jeśli i takiego nie posiadamy, to będziemy musieli wymienić telefon lub zapomnieć o przeglądaniu wielu stron internetowych na telefonie.

Źródło: Komputer Świat

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i