Aplikacje Google stanął się płatne? Złe wieści dla użytkowników Androida

Masz telefon z systemem Google Android? Niebawem aplikacje giganta mogą zacząć być płatne.

Jak donosi „The Verge” Google szykuje się próby monetyzacji aplikacji, które znajdują się na telefonach z systemem operacyjnym Android. Chodzi o tzw. pakiet Google, czyli aplikacje, które trafiają w pakiecie na telefony z tym systemem operacyjnym.

Wśród podanych przykładów jest najbardziej popularna aplikacja Zdjęcia Google. Służąca do przeglądania i edycji zdjęć aplikacja ma bowiem zostać zmieniona, a niektóre funkcje stać się dostępne po uiszczeniu opłaty.

Jak podejrzewają eksperci np. funkcje edycji fotografii mogą zostać schowane za paywallem. Dostęp do nich będą mieli np. tylko abonenci Google One.

Google już kiedyś próbowało monetyzować tę aplikację. Próbowano wprowadzić abonament na drukowanie fotografii.

To co zaalarmowało użytkowników to ostatnia aktualizacja aplikacji. W dokumentacji odkryto fragment, który wskazuje, że abonenci Google One mogą otrzymać dodatkowe opcje edycji oraz większą przestrzeń na dane.

Mishaal Rahman z XDA twierdzi, że Google może już testować takie opcje. Z kolei „The Verge” ocenia, że Google nie tyle będzie zabierać funkcje aplikacji, co oferować nowe tylko dla abonentów.

Przypomnijmy, że niedawno duże poruszenie wywołały zmiany w aplikacji Google Meet. Aplikacja wprowadziła limit długości połączeń (mimo zapewnień, iż tego nie zrobi) oraz wyciszanie szumów – ale z tej opcji mogą korzystać tylko posiadacze G Suite Enterprise i G Suite Enterprise dla Szkół i Uczelni.

Źródło: The Verge / Komputer Świat

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i