Huawei radzi sobie bez Google. Kolejny polski bank robi aplikację dla Chińczyków

Huawei udowadnia, że odcięcie od Google mu nie straszne. Już piąty polski bank tworzy aplikację dla nowego sklepu z programami chińczyków.

W wyniku wojny handlowej Huawei zostało odcięte od usług Google. W odpowiedzi Chińczycy stworzyli własny system operacyjny HarmonyOS oraz sklep z aplikacjami AppGallery, który ma zastąpić Sklep Google Play.

To właśnie od dostępności aplikacji w AppGallery zależy, czy „życie bez Google” jest możliwe. A wszystko wskazuje, że najwięksi nie porzucili Huawei.

Jak donosi portal Cashless.pl swoją aplikację bankową przygotował dla Huawei AppGallery już piąty polski bank. Jest nim Nest Bank.

Wcześniej w AppGallery znalazły się aplikacje mBanku, PKO, Pekao i Idea Banku. Ponadto Nest Bank poinformował, że jego aplikacja najpierw będzie dostępna dla osób korzystających z Google Mobile Services, czyli właścicieli starszych smartfonów i tabletów chińskiego producenta.

Jednak docelowo aplikacja ma być zintegrowana z Huawei Mobile Services, co sprawi, że za jej pośrednictwem będą mogli dokonywać transakcji wszyscy posiadacze sprzętów Huawei. Zapewne również po przejściu telefonów Huawei na nowy system operacyjny.

Warto przypomnieć, że np. Pekao stworzył dla Huawei AppGallery zarówno standardową aplikację PeoPay, jak i PeoPay Kids, stworzoną z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku 6-13 lat.

– Portfolio aplikacji bankowych w AppGallery rośnie. Pracujemy nad pełną integracją aplikacji Nest Banku z HMS, aby użytkownicy naszych najnowszych urządzeń, w tym flagowego smartfona Mate 40 Pro, mogli korzystać ze wszystkich funkcji oferowanych przez aplikację – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju systemu w Huawei CBG Polska.

W AppGallery znajduje się już ponad tysiąc polskich aplikacji, a w skali globalnej jest ich już ponad 96 tys. Huawei zapewnia, że każdego miesiąca z AppGallery korzysta ponad 490 mln aktywnych użytkowników z całego świata.

Źródło: Cashless

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i