Nintendo jak ciepłe bułeczki. Switch sprzedaje się tak dobrze, że Japończycy opóźnią premierę nowej konsoli?

Sprzedaż konsoli Nintendo Switch znów szokuje. Po rekordowo dobrym III kwartale spadają szansę na szybką premierę nową wersję urządzenia.

Nintendo Switch jest już w sklepach od ponad trzech lat, ale sprzedaż tej konsoli ciągle rośnie. O ile sytuacja cieszy producentów, to eksperci wskazują, że Nintendo może celowo przekładać zapowiedź i premierę następcy tej konsoli.

A na nowego Switcha czekają twórcy gier, którzy muszą optymalizować swoje produkty pod możliwości konsoli. Switch to gigantyczny pula potencjalnych konsumentów, ale dopasowanie nowych gier do mniejszych możliwości urządzenia staje się z czasem trudniejsze.

W przyspieszeniu zapowiedzi Switcha 2 nie pomoże na pewno trzeci kwartał 2020 roku. Raporty finansowe Japończyków są wręcz fenomenalne.

W trzecim kwartale Nintendo dostarczyło 6,86 mln egzemplarzy Switcha. To o aż 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Dla porównania w II kwartale Nintendo dostarczyło 5,68 mln urządzeń. Łącznie Nintendo sprzedało już ponad 68,3 mln egzemplarzy tej konsoli.

Sprzedaż Switcha napędza też wersja Lite, która trafiła do sklepów rok temu.

Największym hitem wśród gier na Nintendo Switch jest „Animal Crossing: New Horizons”, która w III kwartale sprzedała się w ponad 10 mln kopii. Łącznie gra ta osiągnęła wynik ponad 26,04 mln sprzedanych kopii.

Jedyną grą, która przebija ją w wynikach sprzedaży w historii tej konsoli jest „Mario Kart 8 Delux” (28,99 mln kopii). Trzecią najpopularniejszą grą na Nintendo Switch jest „Super Smash Bros. Ultimate” z wynikiem 21,1 mln kopii.

Dalej są: „The Legend of Zelda: Breath of the Wild” (19,74 mln), „Pokémon Sword”/„Pokémon Shield” (19,02 mln) oraz „Super Mario Odyssey” (18,99 mln).

Zresztą, maskotka Nintendo mocno napędza sprzedaż nawet mniej popularnych gier na tą konsolę. Np. „Super Mario 3D All-Stars” sprzedało się już w 5,21 mln kopii, a „Paper Mario: The Origami King” w 2,82 mln kopii.

O ile jeszcze niedawno wskazywano, że nowa konsola Nintendo pojawi się na początku 2021 roku, to przy tak gigantycznej, rosnącej sprzedaży starego modelu, jest to niepewne.

Źródło: The Verge

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i