LG stworzyło „natwarzowy” oczyszczacz powietrza. To będzie hit czasów epidemii? [VIDEO]


Koreański LG zaprojektował specjalne urządzenie, które może podbić światowe rynki. To maseczka połączona z oczyszczaczem powietrza.

Czas epidemii to doskonały okres na sprawdzenie innowacyjności producentów. O ile tacy giganci jak Apple ograniczyli się do tworzenia designerskich maseczek dla swoich pracowników, to południowokoreański LG stworzył zupełnie nowy produkt.

Ów produktem jest specjalna maska z wbudowanym oczyszczaczem powietrza. Dotychczas odświeżacze powietrza były sporymi urządzeniami, które stały np. w biurach, teraz to ma się zmienić.

LG PuriCare Wearable Air Purifier według zapewnień producenta chroni użytkownika przed 99,5 proc. wirusów, bakterii oraz alergenów. Urządzenie pierwszy raz pokazano podczas wirtualnych targach IFA 2020, a teraz produkt jest już gotowy do sprzedaży.

Urządzenie zasila akumulator o pojemności 820 mAh. Energia wykorzystywana jest przez sensory, które na podstawie uzyskanych informacji dopasowują szybkość pracującego wiatraczka.

Tempo pracy urządzenia zależy od jakości powietrza, zaś za zatrzymywanie szkodników odpowiadają dwa filtry H13 HEPA.  Bateria wystarczy na osiem godzin używania maski non-stop w trybie oszczędzania energii, a przy pełnym wykorzystaniu możliwości – na dwie.

Naładowanie akumulatora do pełna zajmuje dwie godziny. Maska składa się z części, które można wyjąć i łatwo oczyścić lub wymienić.

Maskę można obsługiwać z pomocą aplikacji LG ThinQ. Użytkownik dostanie powiadomienie, np. gdy musi zmienić filtr.

Maska trafi do sprzedaży w listopadzie.

Źródło: Techspot

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i