Twitch znalazł sposób na unikających reklamy. Widzom to się nie spodoba

Użytkownicy blokujący reklamy to dla platform typu Twitch prawdziwa zmora. Teraz gigant znalazł na nich sposób.

Należący do Amazon Twitch to platforma, na której twórcy mogą prowadzić audycje na żywo. Zarówno twórcy jak i sama platforma utrzymuje się dzięki reklamom wyświetlanym w trakcie audycji.

Reklamy, podobnie jak te na należącym do Google YouTube, nie wszystkim jednak odpowiadają. Niektórzy użytkownicy chcieli oglądać transmisje i omijać wyświetlane spoty reklamowe.

Pomocne okazały się tzw. ad-blockery, które blokowały reklamy. To jednak przynosiło straty platformie i twórcom.

Dlatego Amazon postanowił rozprawić się z takimi widzami. Efektem są specjalne powiadomienia, które co kilka minut zalewają ekran korzystających z ad-blockerów.

Uciążliwe powiadomienia wyświetlają się tak długo, jak użytkownik ma włączony program do blokowania reklam. Treść wyświetlanej wiadomości możemy zobaczyć na poniższym wpisie:

Streamerka Lowco, należąca do programu partnerskiego Twitcha, wskazała jednak, że ta zmiana na pewno będzie źle odebrana przez społeczność, a to z kolei odbije się na samych twórcach. Widzowie mogą bowiem rezygnować z oglądania, jeśli będą zasypywani komunikatami.

Jedyną opcją, aby oglądać twórców bez reklam, pozostaje w takim wypadku abonament Amazon Prime Gaming. Przypomnijmy, że niedawno upadł Microsoft Mixer, któremu nie udało się przeciągnąć twórców i widzów z platformy Amazona.

Źródło: Twitch

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i