HP promuje druk 3D w walce z koronawirusem

HP i jego partnerzy chcą pomóc w walce z epidemią koronawirusa. W walce pomóc ma druk 3D.

W związku z epidemią koronawirusa HP postanowiło wykorzystać technologię druku 3D do pomocy szpitalom. Już teraz do placówek trafiło ponad 1000 stworzonych w ten sposób przedmiotów.

HP wykorzystuje druk 3D m.in. do produkowania masek i osłon twarzy. Ponadto za pomocą druku 3D tworzone są przybory do regulacji maseczek, pobierania wymazów z nosa, nakładki do otwierania drzwi bez ich dotykania rękami czy elementy do respiratorów.

W ramach wsparcia szpitali HP współpracuje z agencjami rządowymi oraz instytucjami zdrowia. Ponadto na swoich stronach internetowych HP udostępniło projekty części, które nie wymagają złożonego montażu.

HP zachęca też projektantów 3D do wsparcia działań na rzecz szpitali.
– HP i nasi partnerzy z sektora produkcji cyfrowej robią wszystko by pomóc w tej bezprecedensowej sytuacji i opanować pandemię. Jest to współpraca ponad wszelkimi granicami, podziałami i branżami. Identyfikujemy najbardziej potrzebne części, optymalizujemy projekty i rozpoczynamy ich drukowanie w 3D – powiedział prezes HP Enrique Lores.

– Wyrazy największego uznania należą się naszym pracownikom, partnerom, klientom oraz innym członkom naszej społeczności za ich niestrudzone wysiłki na rzecz wspierania lekarzy, oraz specjalistów działających na pierwszej linii frontu walki z Koronawirusem – dodał szef HP.

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i