Jakich telefonów poszukujemy w Internecie? [RANKING]

“Komputer Świat” przygotował ranking najczęściej wyszukiwanych modeli telefonów. Które modele wzbudzają największe zainteresowanie?

Magazyn “Komputer Świat” sporządził ranking najczęściej wyszukiwanych w sieci modeli telefonów komórkowych. Ranking podzielono ze względu na wielkość urządzenia.

W kategorii małych telefonów (z ekranem do 5 cali) największym zainteresowaniem cieszył się iPhone 8. Mimo iż model ten ma już kilka lat, to wciąż jest poszukiwany przez klientów. Co ciekawe, drugie miejsce w rankingu małych telefonów również zajął model od Apple – iPhone 7. Jednak na tym popularność Amerykanów się skończyła.

Pośród telefonów nieco większych, z wyświetlaczami 5-calowymi, najpopularniejszym okazał się chiński Xiaomi Redmi 7A 32GB w kolorze czarnym. Kolejne miejsca w tej kategorii również należały do tego producenta i zajęły je te same modele, ale z mniejszą liczbą miejsca na dysku lub w innych kolorach.

Tymczasem wśród telefonów o średniej wielkości (5,5 cala) królują Koreańczycy. Najpopularniejszym okazał się Samsung Galaxy S10E z 128 GB. Drugie miejsce zajął taki sam model, ale z mniejszą ilością miejsca na dysku. Dopiero na trzecim miejscu pojawił się iPhone Xs.

Wśród dużych aparatów znowu najpopularniejsze okazały się telefony Chińczyków. Wśród aparatów o przekątnej ekranu do 6,5 cala najczęściej wyszukiwanym modelem był Xiaomi Redmi Note 8T. Drugie miejsce zajął Samsung i jego model Galaxy A10 32 GB, a trzecie Samsung Galaxy S10 128 GB.

Natomiast w kategorii największych telefonów, o przekątnej ekranu do 7 cali, czyli niemal o wielkości tabletu, królował w marcu XiamoiRedmi Note 8 Pro 64GB w kolorze zielonym. Drugie miejsce zajął ten sam model, ale w kolorze szarym. Trzecim najbardziej poszukiwanym telefonem był Samsung Galaxy A70 128 GB w kolorze czarnym.

Źródło: Komputer Świat.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i