Drogi poślizg CD Projekt. Firma straciła na wartości 9 mld złotych!

Przesunięcie premiery Cyberpunk 2077 okazało się bardzo drogą decyzją. CD Projekt od sierpnia stracił na wartości aż 9 mld złotych.

W ostatnich tygodniach akcje CD Projektu zaliczyły mocny spadek. Eksperci wiążą to z decyzją o kolejnym przesunięciu premiery gry Cyberpunk 2077.

Przypomnijmy, że polski gigant podjął taką decyzję m.in. ze względu na edycję konsolową. I to na konsole starszej generacji, która to wersja potrzebuje doszlifowania.

Dla porównania w sierpniu akcje CD Projekt były w swojej szczytowej formie. Kurs spółki wynosił rekordowe 461 złotych za akcję.

Była to nie tylko zasługa oczekiwaniom na Cyberpunk 2077, ale również zapowiedzi mobilnej gry „The Witcher: Monster Slayer”. Mobilny Wiedźmin nie ma jeszcze daty swojej premiery.

Za to premiera Cyberpunka 2077 zaczęła się przesuwać. I to zaszkodziło gigantowi.

Piątkowe notowania CD Projekt zakończyły się na poziomie 335 złotych. To ok. 25 proc. gorzej niż w sierpniu.

– Oznacza to, że w te dwa miesiące wartość firmy spadła o jakieś 2,5 mld dolarów, czyli około 9 mld złotych, z 42,4 mld złotych do 33,4 mld – wskazuje Tomasz Mileszko z Komputer Świata.

Nie wiadomo jak zachowa się giełda w kolejnych tygodniach. Decyzję CD Projekt postanowiła wykorzystać konkurencja – np. Activision Blizzard przesunęło premierę swojej najważniejszej gry „World of Warcraft: Shadowlands” na 23 listopada, czyli ponad dwa tygodnie przed premierą Cyberpunka 2077 (10 grudnia).

Źródło: Komputer Świat

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i