VR jednak ma wzięcie. Facebook z rekordowymi zamówieniami na Oculus Quest 2 [VIDEO]

Oculus Quest 2 czyli gogle do VR od Facebooka zaskoczyły wszystkich. Tak dużej liczby zamówień urządzenia się nie spodziewano.

VR i urządzenia do tej technologii wydawały się przelotnią i niszową modą. Okazuje się jednak, że wystarczy odpowiedni producent i kampania, aby nawet w takiej niszy odnieść sukces.

Dowodem może być niezwykle ciepłe przyjęcie gogli do VR Oculus Quest 2. Urządzenie stworzone przez Facebooka już teraz, w przedsprzedaży, bije na głowę pierwszy model.

Jak poinformował Mark Zuckerberg Oculus Quest 2 ma pięciokrotnie lepsze wyniki przedsprzedażowe od „jedynki”. Oznacza to, że pięć razy więcej osób zamówiło gogle drugiej generacji.

Zuckerberg poinformował, że premiera Oculus Quest 2 to dla firmy duży krok w zakresie budowania nowej platformy obliczeniowej. Gogle w przedsprzedaży kosztują 299 dolarów, czyli o 100 mniej niż pierwszy model.

Gogle Oculus Quest 2 są autonomiczne, ale można je też podłączyć do komputera i cieszyć się zabawą m.in. w najnowszych grach. Nowy model jest znacznie lżejsze od poprzednich, a kontrolery zostały mocno przeprojektowane, aby były wygodniejsze dla użytkownika.

Oculus Quest 2 napędza procesor Qualcomm Snapdragon XR2 wspomagany przez 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Gogle posiadają dwa wyświetlacze o jakości 1832 x 1920 pikseli.

Ich odświeżanie to 90 Hz. Do okularów możemy dokupić akcesoria takie jak dedykowane słuchawki czy specjalny pasek na głowę z dodatkową baterią.

Na liście gier, które wspomagają technologię wykorzystaną w Oculus Quest 2, znalazły się m.in. najnowsze tytuły z serii „Assassin’s Creed” i „Splinter Cell”. Innymi ciekawymi tytułami są „Jurassic World Aftermath”, „The Climb 2” czy „Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge”.

Źródło: Komputer Świat

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i