Oszuści wykorzystują Strajk Kobiet do kradzieży danych. Nie logujcie się tak!


Strajk Kobiet wywołał spore poruszenie nie tylko na ulicach. Cyberprzestępcy postanowili wykorzystać zamieszanie.

Na ulicach polskich miast strajkują kobiety w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Strajk Kobiet wywołuje spore emocje i zainteresowanie w sieci.

A to postanowili wykorzystać cyberprzestępcy, którzy publikują rzekome artykuły, do których pełnej treści dostęp jest dopiero po zalogowaniu na Facebooka. CERT Polska alarmuje, że za akcją stoją oszuści, a panele do logowania są fałszywkami.

CERT Polska to działający od ponad 20 lat zespół powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci. Współpracuje z podobnymi zespołami na świecie.

Analitycy CERT alarmują, że fałszywe panele do logowania służą do kradzieży naszych danych. Sensacyjna wiadomość dotycząca Strajku Kobiet ma skłonić nieświadomych niebezpieczeństwa do zalogowania się, aby przeczytać cały tekst.

Logowanie na Facebooka jako blokada dostępu do całego artykułu nie jest niczym nowym. Dlatego internauci nie podejrzewają, że może być to pułapka.

CERT ostrzega byśmy byli uważni i nie klikali pochopnie w tego typu linki. Co istotne – zmyślony artykuł nie ma nawet odzwierciedlenia w rzeczywistości, co wzbudziło podejrzenia zespołu.

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i