Cyberpunk 2077 dopiero w grudniu. Przesunięcie premiery przez konsole?Cyberpunk 2077 nie trafi do graczy 19 listopada. Powodem okazują się być wersje konsolowe gry.

CD Projekt poinformował, że Cyberpunk 2077 nie trafi do sprzedaży 19 listopada, natomiast nową premierę gry wyznaczono na 10 grudnia. Twórcy serii o przygodach Geralta już drugi raz w tym roku przesunęli premierę swojej pierwszej gry, niebędącej z uniwersum „Wiedźmina”.

Studio przeprosiło graczy i w specjalnym oświadczeniu wyjaśniło powody przesunięcia premiery.

– Najpoważniejszym wyzwaniem, z jakim musimy się obecnie zmierzyć jest jednoczesna premiera gry na konsole bieżącej generacji, konsole nowej generacji oraz PC, co oznacza konieczność przygotowania i przetestowania aż dziewięciu odrębnych wersji (Xbox One/X, wersji kompatybilnych z Xbox Series S|X, PS4/Pro, wersji kompatybilnej z PS5 oraz PC i Stadia) i wszystko to musimy zrobić pracując z domu. Biorąc pod uwagę fakt, że w toku produkcji „Cyberpunk 2077” zaczął być traktowany niemal jak gra dedykowana na nową generację konsol, musimy upewnić się, że wszystko działa jak należy – wskazali szefowie CD Projekt.

– Niektórzy spośród was mogą zastanawiać się, jak dzisiejszy komunikat ma się do informacji, że gra już jakiś czas temu osiągnęła status „gold”. Zakończenie procesu certyfikacji, równoznaczne z osiągnięciem statusu „gold”, oznacza, że gra jest gotowa, może zostać ukończona i zawiera całą planowaną zawartość. Nie oznacza natomiast, że zaprzestaliśmy prac związanych z podnoszeniem jej jakości. Wręcz przeciwnie, na tym koncentrują się wysiłki, które doprowadzą do wydania tzw. Day 0 patcha w dniu premiery. To właśnie ten etap projektu został przez nas niedoszacowany – poinformował wiceprezes Marcin Iwiński i członek zarządu Adam Badowski.

Co jednak naprawdę sprawiło, że CD Projekt zdecydowało się przesunąć premierę? Szefostwo po części wyjaśniło sprawę w trakcie telekonferencji.

Prezes spółki, Adam Kiciński stwierdził, że gra nie musiała być opóźniona, ale po prostu wolano dmuchać na zimne. – Ta sytuacja jest trochę inna w porównaniu do poprzednich opóźnień – gra w wersji na PC jest gotowa i gra się w nią dobrze na konsolach nowej generacji. Finalizujemy jednak jeszcze wersję na konsole obecnej generacji – dodał.

To wskazuje, że Cyberpunk 2077 został opóźniony ze względu na graczy z PlayStation 4 i Xbox One. Najwyraźniej Polacy chcą dotrzeć do jak najszerszej publiki, a posiadacze starszych konsol są na tyle dużą grupą docelową, że postanowiono nie niszczyć im przyjemności z premiery i opóźnić ją dla wszystkich.

Źródło: CD Projekt

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i