Ta aktualizacja wykończy twoją baterię! Xiaomi ma problem

Użytkownicy telefonów Xiaomi odkryli nieprzyjemny efekt uboczny aktualizacji MIUI 12. Po jej ściągnięciu bateria szybko się rozładowuje.

Masz telefon Xiaomi i zacząłeś mieć problemy z akumulatorem? To może być wynik najnowszej aktualizacji MIUI 12.

Użytkownicy telefonów tego chińskiego producenta zaobserwowali efekt uboczny ostatniej aktualizacji do nakładki MIUI 12. To szybkie rozładowywanie się baterii w telefonie.

Takie zjawisko zaobserwowano w modelach  Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9 czy POCO F1. Co gorsza to już kolejny problem z MIUI.

Już przy premierze MIUI 11 pojawiły się skargi, że po aktualizacji oprogramowania bateria zaczyna bardzo szybko się rozładowywać. Powtarzający się problem zaczyna dotyczyć coraz większej liczby modeli.

– Na forach internetowych pojawia się coraz więcej wpisów, w których użytkownicy takich modeli jak Redmi Note 8 Pro, Mi 9, Mi 9T i POCO F1 szukają pomocy z szybko padającą baterią.

Na jeden z takich wpisów odpowiedział moderator forum, który stwierdza, że aktualizacja oprogramowania jest ciężka dla baterii, co nie jest nowością, ale liczy, że problem zostanie wkrótce naprawiony – poinformowała Joanna Marteklas z portalu WhatNext.

Część użytkowników sugeruje, aby przy zaobserwowaniu problemów zastosować przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie. Jednak to może rozwiązać problem tylko częściowo.

Teraz Xiaomi musi przygotować oficjalną łatkę naprawczą oraz aktualizację optymalizującą wpływ MIUI na baterie w telefonach.

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i