Zakupy przez WhatsApp? Facebook chce dogonić WeChat [VIDEO]

Facebook pozazdrościł funkcji chińskiemu WeChatowi. Teraz WhatsApp czeka sporo zmian.

Chińska platforma WeChat już dawno nie jest tylko komunikatorem. To również serwis informacyjny, ale również narzędzie do płacenie za produkty i usługi (przynajmniej w Azji).

Na sukces aplikacji z zazdrością patrzy amerykański Facebook, który właśnie postanowił dokonać ważnych zmian na swoim komunikatorze – WhatsApp. Platforma Marka Zuckerberga chce, aby użytkownicy mogli robić zakupy w trakcie korzystania z aplikacji.

Według zapewnień Facebooka WhatsApp Business otrzyma wkrótce nowe funkcje, które pozwolą np. prezentować towary oraz dokonywać zamówień w trakcie rozmowy. Tym samym klienci będą mogli napisać np. do firmy meblarskiej, zobaczyć na czacie ofertę i dokonać zamówienia.

Sprzedawcy będą mogli udostępniać na czacie swoje katalogi ofertowe. Ponadto będą mogli przekazywać szczegółowe informacje nt. produktów (wymiary, warianty kolorów itd.).

Zdecydowany na zakup klient otrzyma nową kartę, po której otwarciu będzie mógł wybrać ilość i dokonać płatności.

Nowe rozwiązanie na pewno znajdzie sporo odbiorców – szczególnie w czasach epidemii. Jednak aby dogonić WeChat Facebook potrzebuje jeszcze rozwiązania pozwalającego na dokonywanie płatności przy użyciu swoich aplikacji – oraz partnerów, którzy będą z niego korzystać.

Źródło: Dobreprogramy.pl / Facebook

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i