Chiński WeChat może dalej działać w USA. Sąd blokuje Trumpa

Popularny chiński komunikator WeChat firmy Tencent nie zostanie zablokowany w USA. Sąd odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości.

Aplikacja WeChat jest dla Azji tym, czym dla Ameryki i Europy Facebook i Messenger. A nawet więcej.

Z użyciem WeChatu można nie tylko komunikować się, ale również dokonywać transakcji, płacić w sklepach czy przy odbiorze zamówień. Rekordowo popularna aplikacja zaczęła podbijać też zachodnie rynki… a to wzbudziło zaniepokojenie amerykańskiej administracji.

Do tego stopnia, że obok TikToka WeChat był kolejną aplikacją, której blokady domagał się prezydent Donald Trump. Jednak wszystko wskazuje na to, że długo tak się nie stanie.

Sąd w Kalifornii odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości. A to oznacza, że aplikacja będzie dalej dostępna w sklepach Google czy Apple na terenie USA.

Zdaniem sądu administracja Trumpa nie przedstawiła wystarczających dowodów na zagrożenie płynące z używanie aplikacji WeChat. To już druga porażka administracji Trumpa ws. WeChatu przed amerykańskimi sądami.

Sędzia Laurel Beeler podkreśliła w orzeczeniu II instancji, że „nowe dowody” dostarczone przez administrację Trumpa nie zmieniły jej opinii na temat komunikatora. Dlatego aplikacja będzie cały czas dostępna w USA.

Źródło: The Verge

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i