Huawei żegna się z Google. Oto nowe Mapy, Dokumenty i Wyszukiwarka [VIDEO]

Huawei stworzyło własne aplikacje, które zastąpią usługi Google. W ten sposób Chińczycy poradzili sobie z odcięciem usług amerykańskiego giganta.

Chiński producent telefonów Huawei w zaskakująco szybkim tempie poradził sobie z problemami, które sprawiła mu amerykańsko-chińska wojna handlowa. Najpierw Huawei przygotowało autorski system operacyjny HarmonyOS, który zastąpi Androida Google.

Teraz Chińczycy zaprezentowali zestaw najważniejszych usług, które mają zastąpić aplikacje, które przyniosły popularność systemowi operacyjnemu Google. To Petal Maps, Huawei Docs oraz Petal Search, czyli odpowiedniki Map, Dokumentów i Wyszukiwarki.

Aplikacje powstają w ramach platformy HMS – Huawei Mobile Services, która jest alternatywą dla GMS – Google Mobile Services.

Huawei Petal Maps oferuje nawigację zarówno w widokach 2D, jak i 3D, jak również umożliwia sterowanie gestami w celu przełączania widoków trasy nawigacji. Ta ostatnia funkcja jest jednak dostępna tylko w nowszych telefonach z serii Mate 30 oraz 40.

Obraz mapy możemy powiększać i pomniejszać, przesuwać lub pochylać z pomocą starannie zaprojektowanych elementów sterujących na ekranie – tak jak w Mapach Google.

Aplikacja pokazuje też takie obiekty jak restauracje czy sklepy. Pokaże również kiedy rozkłady na peronach.

Z kolei Huawei Docs jest pakietem biurowym, w którym możemy tworzyć, przeglądać czy edytować pliki tekstowe, prezentacje multimedialne czy arkusze kalkulacyjne. W zakresie swoich możliwości może sprawić, że niektórzy użytkownicy zrezygnują z pakietu mobilnego Office od Microsoft.

Natomiast Huawei Petal Search posiada możliwości podobne do obiektywu Google Lens. Pozwoli użytkownikom szybko znaleźć informacje i usługi w ponad 20 kategoriach, takich jak filmy, zdjęcia, zakupy, loty, czy lokalny biznes.

Źródło: Tabletowo

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i