Za mało reklam? Chrome zapewni ich jeszcze więcej

Google robi wszystko aby zmaksymalizować zysk. Użytkownicy przeglądarki Chrome będą widzieć jeszcze więcej reklam.

Google rozpoczęło testy nowego modelu wyświetlania reklam w swojej przeglądarce internetowej Chrome. Reklamy będą się wyświetlać już nie tylko na stronach innych dostawców.

Specjaliści od maksymalizacji zysków uznali, że reklamy mogą też pokazywać się na głównej stronie Google. A dokładniej przy każdej nowo otworzonej karcie.

W praktyce wyglądać ma to tak, że pod paskiem wyszukiwarki i skrótami do stron wyświetlać się będą reklamy.

Nowa funkcja jest obecnie na etapie testów. Jednak działanie giganta wywołało niemałe emocje.

Już teraz bowiem nie braknie głosów, że Chrome jest wehikułem do pozyskiwania informacji o użytkownikach. A reklamy wręcz zalewają korzystających z tej przeglądarki.

Aby sprawdzić jak będzie działać ów „rewolucja” można ją przetestować, włączając funkcję z użyciem dwóch flag. W ten sposób Google pozwala włączyć takie reklamy w Chromie z kanału Canary, czyli wczesnopoglądowej wersji przeglądarki. – W tym celu trzeba na stronie chrome://flags znaleźć flagi o nazwach NTP Modules i NTP Shopping Task Module. Można to zrobić poprzez ustawienie ich wartości na Enabled. Następnie należy uruchomić ponownie program – wyjaśnia Dawid Długosz.

Co ważne, niedawno Google wziął na celownik amerykański departament sprawiedliwości oraz organy antymonopolowe. W grę wchodzi nawet zmuszenie Google do sprzedaży przeglądarki Chrome.

Źródło: Komputer Świat

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i