Okulary Apple będą wyjątkowe. Pomoże Sony


Sony pomoże przy tworzeniu wyświetlaczy w Apple Glass. Czy okulary okażą się hitem na miarę iPhone’a?

Według informatorów MacRumors Apple zbiera sojuszników do stworzenia Apple Glass. Wśród nich jest japoński Sony.

Japończycy mają odpowiadać za przygotowanie wyświetlaczy do inteligentnych okularów Apple. W urządzeniu ma być wykorzystana m.in. technologia OLED.

Wyświetlacze mają cechować się bardzo wysokim kontrastem i obsługą szerokiej palety barw. Ponadto Apple Glass mają posiadać wysoką częstotliwość odświeżania, a zarazem bardzo niską reflektywność.

A to istotne, bo wyświetlacze będziemy mieć cały czas przed oczami. – Odblaski i migotanie zapewne wywoływałyby u użytkowników duże uczucie dyskomfortu. Podobno wyświetlacze te, mimo wysokich parametrów operacyjnych, nie są przesadnie prądożerne – podkreśla portal Spidersweb.pl.

Na okulary składać się mają dwie 0,5-calowe jednostki Sony ECC337A, pracujące w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli, szczytowej jasności tysiąca nitów i czasie reakcji poniżej 0,01 ms.

Eksperci zastanawiają się jednak jak wytrzymały będzie akumulator w okularach. Aby urządzenie miało sens okulary powinny pracować co najmniej kilka-kilkanaście godzin na jednym ładowaniu.

A w przypadku Apple może być to spory problem. Nawet najnowsze zegarki Apple Watch wytrzymują na jednym ładowaniu kilka, a nie kilkanaście godzin.

Poza tym okulary powinny być bardzo lekkie, smukłe i wygodne. A to może wymusić lżejszą konstrukcję i słabszy akumulator.

– Podejrzewam też, że czujniki realizujące funkcje pomiarów otoczenia do rzeczywistości rozszerzonej mają duży apetyt na energię. Zwłaszcza biorąc pod uwagę pierwsze informacje na temat tego, jak to ma działać. W teorii dużo bardziej prymitywne – z uwagi na swoją formę – gogle Microsoft HoloLens, które miałem swego czasu przyjemność testować, po dwóch do trzech godzin już się nie nadają do użytku – wskazuje Maciej Gajewski.

Źródło: Spidersweb.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i