Najlepszy antywirus? Zaskakujące wyniki testu!


Jaki jest najlepszy antywirus dla Windowsa? Okazało się, że różnica między najdroższymi, a podstawowym nie jest tak wielka.

AV-TEST opublikował wyniki najnowszego testu antywirusów dla Windowsa. Zbadano 22 programy – od najdroższych, po podstawowy system bezpieczeństwa, czyli Windows Defender.

Eksperci w ostatecznej ocenie ujęli nie tylko samą ochronę, ale również wydajność, użyteczność, czy fałszywe ostrzeżenia o niebezpieczeństwie. Po opublikowaniu wyników nastała konsternacja.

Okazało się, że aż 16 programów zdobyło od 17,5 do 18 punktów na 18 możliwych. 6 pozostałych zdobyło od 12 do 16,5 punktów.

Jeszcze większym zaskoczeniem był wynik darmowego pakietu Windows Defender, który jest dostarczany z każdym komputerem z Windowsem. Antywirus od Microsoft zdobył… 18 na 18 punktów.

Test obejmował pakiety firm AhnLab, Avast, AVG, Avira, Bitdefender, BullGuard, Cylance, ESET, F-Secure, G Data, Heimdal Security, K7 Computing, Kaspersky, Malwarebytes, McAfee, Microsoft, Microworld , NortonLifeLock, PC Matic, Protected.net, Trend Micro i VIPRE Security.

W kategoriach ochrona, wydajność i użyteczność aż 8 antywirusów otrzymało 6 na 6 punktów z każdej z nich. Były to Norton, Microsoft, McAfee, AhnLab, Avira, F-Secure, G Data i Kaspersky.

17,5 punktu otrzymały: Avast, AVG, Bitdefender, BullGuard, ESET, Protected.net, Trend Micro i VIPRE Security.

Zarówno darmowy Windows Defender, jak i cieszący się najlepszą renomą Norton otrzymały w testach możliwości ochrony wynik 100 proc. wykrywalności.

Źródło: AV-TEST

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i