Powstał inteligentny kask rowerowy. Stwardnieje dopiero przy kolizji [VIDEO]

Cienki i miękki kask rowerowy, który zastąpi twarde standardowe modele? Oto co stworzyli Duńczycy.

Duńska firma opracowała ciekawy kask rowerowy Newton-Rider. Urządzenie różni się od znanych wszystkim klasycznych kasków.

Zamiast ciężkiego i twardego kasku, Duńczycy proponują miękki i cienki kask, który stwardnieje tylko, gdy zajdzie potrzeba.

Kampania reklamowa urządzenia ruszyła właśnie na Indiegogo. Z opisu wynika, że kask Newton-Rider składa się zaledwie z kilku głównych elementów.

Są to: zacisk pod brodę, elastyczna wyściółka wewnątrz kasku, połączona z szeregiem „klocków” na zewnątrz. Te ostatnie składają się z opatentowanej mieszanki materiałów lepko-sprężystych i nienewtonowskich.

W efekcie kask jest miękki i elastyczny podczas normalnej jazdy, który na dodatek dopasowuje się do głowy. Kask twardnieje dopiero podczas uderzenia, aby ochronić głowę.

Co więcej, Newton-Rider spełnia normy bezpieczeństwa EN 1078 i CPSC. Kask z łatwością zmieści się w torbie – ma zaledwie 16-mm grubość (zwykły kask ma zwykle 35-mm).

Waży natomiast 460 gramów. Co istotne, kask po wypadku można dalej wykorzystywać, bo po zderzeniu twardniejące sekcje powracają szybko do pierwotnego stanu.

W kasku znalazł się również moduł NFC.


Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i