iPhone 12 za 7 tys. złotych to początek. Tyle zapłacisz za ładowarkę do niego

Tegoroczne telefony Apple będą sprzedawane bez ładowarek. Te trzeba będzie kupić osobno.

Pokazany niedawno iPhone 12 będzie pierwszym, który do klientów trafi bez dołączonej ładowarki. Decyzja Apple wywołała spore kontrowersje, a tłumaczenie się kwestiami ekologicznymi nie przemówiło do klientów.

Tym bardziej, że najnowsze telefony kosztują nawet 7 199 złotych. Tak drogich telefonów Apple jeszcze nigdy nie oferował.

Nowi klienci, którzy dopiero chcą zacząć korzystać z telefonów Apple muszą zatem dokupić ładowarkę. A ta również tania nie jest.

Zasilacz USB-C o mocy 20 W kosztuje 99 złotych, a zasilacz USB-C o mocy 30 W 229 złotych. Natomiast ładowarka MagSafe to wydatek 199 złotych.

Ta ostatnia opcja, czyli ładowarka MagSafe działa tylko z iPhone 12. Zamieszanie wywołały też zasilacze – oficjalne informacje Apple mówią, że iPhone 12 posiada „możliwość szybkiego ładowania zasilaczem o mocy 20 W lub wyższej”.

Nie wiadomo zatem czy chodzi o popularny 25 W czy również 30 W.

Warto zaznaczyć, że wraz z premierą iPhone 12 również inne telefony przestają być sprzedawane z ładowarkami. Np. kupując teraz starego iPhone XR też nie dostaniemy ładowarki, która dotychczas znajdowała się w pudełku.

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i