J.K.Rowling udostępnia swoje książki nauczycielom

Czas pandemii jest wielkim wyzwaniem dla edukacji. Szkoły na całym świecie organizują zajęcia online. Biblioteki zostały zamknięte, a to uniemożliwiło uczniom dostęp do wielu książek. J.K. Rowling postanowiła wesprzeć nauczycieli i uczniów podczas zdalnego nauczania. Udzieliła bezpłatnej licencji na korzystanie z serii książek o Harrym Potterze.

W komunikacie umieszczonym na stronie J.K.Rowling można przeczytać:„Jo i jej agencja literacka The Blair Partnership, doceniają znaczenie dzielenia się historiami i czytania na głos w czasach nieszczęścia, tak więc tymczasowo uwalniają licencje wymagane zwykle od nauczycieli, którzy chcą nagrywać siebie, czytających na głos historie o Harrym Potterze, do oglądania dla swoich uczniów w środowisku domowym w celu prowadzenia wirtualnych zajęć”.

Aby nauczyciele mogli korzystać z fragmentów „Harrego Pottera”, muszą robić to w wyłącznie zabezpieczonych sieciach szkolnych lub na platformach edukacyjnych takich jak: Google Classroom, Schoology, Edmondo, Discovery Education. Z licencji można korzystać do końca roku szkolnego 2019/2020. Później należy usunąć wszystkie materiały.

Udzielenie licencji ma być częścią większej akcji #HarryPotterAtHome. J.K.Rowling planuje dalsze działania, które mają spowodować większą dostępność serii książek o młodym czarodzieju. Autorka chce pomóc dzieciom w przeżywaniu czasu izolacji.

Więcej na temat warunków korzystania z otwartej licencji można znaleźć tutaj.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i