Nie aktualizuj tych telefonów! Google ma spory problem

Nowy system operacyjny Google Android 11 spowalnia pracę niektórych telefonów. Wydajność urządzenia spada nawet do 33 proc.!

Serwis HotHardware sprawdził jak wpływa nowy system operacyjny Google Android na telefony. Wyniki badania okazały się mocno niepokojące.

W przypadku telefonów Pixel 4a i Pixel 4 XL przesiadka z Androida 10 na 11 spowodowała spadki wydajności od 3 do nawet 33 proc. HotHardware podkreślił, że testy wykonano również na urządzeniach, w których przywrócono ustawienie fabryczne i na których zainstalowano najnowsze aplikacje i aktualizacje.

Obecnie wydajność sprawdzana jest na innych urządzeniach z systemem operacyjnym Google. Co jednak niepokojące, to fakt, że już jakiś czas temu alarmowano o nieprawidłowościach powodowanych przez aktualizację systemu Android.

Jeszcze we wrześniu zgłaszano np. błędy polegającego na zanikających kontrolkach dla multimediów. A to problemy, które powinny być wyłapane już na fazie beta testów.

Problem dotyczył elementów, które pokazują się w panelu szybkich ustawień powyżej powiadomień. W efekcie błędu kontrolek dostęp do nich można było uzyskać dopiero po dodatkowym przesunięciu palcem.

Problem wywołał spore niezadowolenie ze strony fanów Podcastów Google czy Spotify.

Źródło: HotHardware

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i