Polacy stworzyli wyszukiwarkę… butów. Aplikacji wystarczy pokazać zdjęcie

Polska firma obuwnicza CCC stworzyła wyszukiwarkę butów. Klient musi tylko pokazać zdjęcie buta jaki mu się spodobał.

Widziałaś modne buty, ale nie wiedziałaś, gdzie takie kupić? Teraz to już nie będzie problemem.

Znana polska sieć CCC przygotowała aplikację, która pozwoli odnaleźć buty… na podstawie zdjęcia. Wystarczy, że sfotografujemy but jaki nam się spodobał, a następnie prześlemy do aplikacji, a algorytm zrobi resztę.

Aplikacja CCC Visual Search wykorzystuje technologię Google LEns. – Do znalezienia konkretnych produktów używa sieci neuronowych, a także opiera się na analizie obrazu identyfikując charakterystyczne cechy danego obuwia by odnaleźć w bazie sklepu jak najbardziej pasujące produkty. Co istotne, CCC Visual Search może odnaleźć nawet kilka produktów, które widoczne są na zdjęciu, np. buty i torebkę – wyjaśnia Joanna Marteklas z serwisu WhatNext.

Nowa funkcja dostępna jest dla użytkowników telefonów z systemem operacyjnym Google Android oraz Apple iOS. Dostępna jest zarówno w Polsce jak i na Węgrzech.

Co więcej, z funkcji wyszukiwania butów można korzystać nie tylko przez telefon. Możemy zrobić zdjęcie (lub dostać od znajomej), a następnie wykorzystać mechanizm na stronie internetowej CCC lub na Messengerze na Facebooku CCC.

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i