Założyciel OnePlus odchodzi tuż przed premierą nowego telefonu. Carl Pei założy nową firmę

Tuż przed premierą telefonu OnePlus 8T okazało się, że firmę opuszcza jeden z założycieli. Carl Pei nie zdradza czym będzie się zajmować jego nowa firma.

Na chińskim rynku urządzeń mobilnych doszło do zaskakującego zwrotu. Koncern OnePlus postanowił opuścić Carl Pei, który zakładał firmę.

OnePlus to producent telefonów, który Pei stworzył w 2013 roku z Pete’em Lau, byłym wiceprezydentem innego znanego producenta chińskich telefonów – Oppo. Samo Oppo dotychczas było skupione na rynku chińskim, a OnePlus, w którym Oppo miało udziały, podbijał rynki zachodnie.

Pei odszedł z swojej firmy w zaskakującym momencie. Stało się to na krótko przed prezentacją najnowszego modelu – OnePlus 8T.

Chiński gigant nie podaje informacji o powodach odejścia założyciela. Według dziennikarzy Pei zamierza stworzyć nową firmę, ale nie wiadomo, czym się będzie zajmować.

Zanim stworzył OnePlus Pei również pracował w Oppo. OnePlus sprawy nie komentuje, ale wiadomo, że pracownicy otrzymali list z pożegnaniem od Peia.

W ostatnich latach Pei zajmował się głównie tańszymi modelami z serii OnePlus Nord. Modele te zostały bardzo dobrze przyjęte na rynku.

OnePlus 8T, który ma mieć premierę w środę 14 października, to flagowiec. Nieoficjalne źródła mówią, że obowiązki Peia ma przejąć Emily Day, odpowiedzialna do tej pory za działania marki w Indiach.

Źródło: TechCrunch / androidauthority.com

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i