Facebook znowu szokuje. Portal blokuje specjalną funkcję, by chronić osoby LGBT w Polsce

Polska znalazła się na liście krajów wykluczonych z udostępnionej przez Facebook funkcji tęczowych znaczków. Portal tłumaczy, że chroni osoby LGBT, które są w Polsce w niebezpieczeństwie.

Facebook udostępnił w weekend specjalne zestawy naklejek i emotikonek, wspierające osoby LGBT. Użytkownicy portalu zauważyli, że nowa funkcja nie jest dostępna w niektórych krajach.

W ramach wyjaśnień portal Facebook przyznał, że nie udostępnia nowych funkcji w kilku krajach… w tym Iranie, Bangladeszu, Polsce i Katarze. Jak stwierdził Facebook: „Aby chronić osoby mieszkające tam, gdzie jako osoby LGBT+ mogą być narażone na niebezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się ukryć naklejki w niektórych krajach”.

Show your Pride and support for the LGBTQ+ community with the new Coming Out Day sticker pack! These stickers can be…

Publiée par LGBTQ@Facebook sur Samedi 10 octobre 2020

Ich pełna lista to: Afganistan, Algieria, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Białoruś, Bhutan, Brunei, Dżibuti, Egipt, Indie, Indonezja, Iran, Irak, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Kirgistan, Liban, Libia, Malezja, Malediwy, Mauretania, Maroko, Nepal, Oman, Pakistan, Palestyna, Polska, Katar, Rosja, Arabia Saudyjska, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Syria, Tadżykistan, Tunezja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina, Uzbekistan, Sahara Zachodnia, Jemen.

Nowy zestaw naklejek powstał z okazji Coming Out Day, przypadającego na niedzielę, 11 października. Facebook regularnie wdraża nowe tematyczne zestawy obrazków, które możemy przesyłać w Messengerze, w komentarzach na Facebooku, czy np. w znikających po dobie Relacjach.

Źródło: Spidersweb.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i