Nie tylko USA. Pakistan wyrzuca TikTok

TikTok zostanie zakazany w Pakistanie. Powodem są niemoralne treści umieszczane przez użytkowników.

Chińskiemu TikTok’owi udało się niedawno załagodzić spór z USA. Teraz nad platformę nadciągają kolejne czarne chmury.

Jak poinformował „The New York Times” TikTok zostaje zablokowany w Pakistanie. Tamtejsze władze uznały, że platforma służy do kolportowania niemoralnych i nieprzyzwoitych treści.

Pakistańskie władze już w lipcu domagały się wprowadzenia na platformie mechanizmów, które będą cenzurować zamieszczane na TikToku treści. Chińczycy żądań nie spełnili, więc Pakistan zadecydował zablokować TikTok.

TikTok zamierza się od tej decyzji odwoływać, ale wygląda na to, że klamka zapadła. Jednak chiński serwis nie jest pierwszym, który został zablokowany w Pakistanie.

Tamtejsze władze zablokowały już wcześniej m.in. aplikacje randkowe Tinder i Grindr. Co ciekawe, TikTok miał w ostatnim czasie problemy z władzami Indii czy Bangladeszu.

Jednak zdaniem niektórych komentatorów decyzja władz Pakistanu to tylko pretekst, a w rzeczywistości chodzi o anty-chińską koalicję.

Niemniej skandale i wojna handlowa USA z Chinami niezbyt szkodzą TikTok’owi. Wręcz przeciwnie – w III kwartale 2020 roku TikTok był najczęściej pobieranym programem na telefonach Google Android i Apple iOS.

Google próbowało przejąć rynek TikToka z swoją platformą YouTube Shorts, ale jak na razie Amerykanom próba wejścia na teren Chińczyków nie wyszła na dobre.

Źródło: The New York Times

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i