YouTube jak telezakupy? Google ma zaskakujący plan

Czy YouTube stanie się największym sklepem internetowym? Google pracuje nad nowym rozwiązaniem ułatwiającym sprzedał produktów na platformie.

15 lat temu YouTube wystartował jako platforma do dzielenia się ze znajomymi i światem swoimi amatorskimi filmami. Dziś przejęty przez Google serwis staje się wielkim słupem ogłoszeniowym dla reklamodawców.

Ale to dopiero początek. Jak ujawnił Bloomberg Google szykuje nowe zmiany na platformie, które mają ułatwić… sprzedawanie produktów.

Już teraz twórcy są proszeni o oznaczanie produktów pojawiających się w ich filmach. Dane to zostaną wykorzystanie przez Google do opracowania nowego mechanizmu.

W praktyce ma to wyglądać podobnie jak „metki” na zdjęciach celebrytek na Instagramie. Celem jest możliwie jak najprostsze podsunięcie widzowi produktu z możliwością jego natychmiastowego zakupu.

Według Bloomberga Google chce integracji swoich „metek” z platformą Shopify.

Przedstawiciel YouTube potwierdził, że taka funkcja jest testowana, a program pilotażowy jest prowadzony z udziałem wybranych twórców. Rozwiązanie pozostaje w fazie eksperymentalnej i nie wiadomo kiedy zostanie zaprezentowane.

Co ciekawe YouTube od dłuższego czasu promuje program Premium, który za drobną opłatą wyłącza reklamy przerywające filmy. Teraz okazuje się, że opornych czeka zalew reklam, które zrobią wszystko abyś szybko kupił podsuwany pod nos towar.

Źródło: Bloomberg

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i