Huawei Mate 40 już 22 października. Pierwszy telefon z systemem operacyjnym HarmonyOS [VIDEO]

Już 22 października Huawei pokaże swój najnowszy telefon Mate 40. Będzie to pierwszy telefon działający pod autorskim systemem operacyjnym Chińczyków.

Huawei poinformowało, że premiera ich najnowszego telefonu Mate 40 odbędzie się 22 października. Pokaz będzie transmitowany online od godziny 14 czasu środkowoeuropejskiego.

Konferencja będzie do obejrzenia na YouTube, Facebooku oraz Twitterze. Według nieoficjalnych doniesień Huawei zaskoczy ilością modeli z serii Mate 40.

Oprócz podstawowego Mate 40 będą to: Mate40 Pro, Mate40 Pro+ oraz Porsche Design Mate40 RS. Prawdopodobnie telefony będą przypominać bryłą te z serii P40 Pro – tj. zakrzywiony wyświetlacz, z wcięciem na kamerkę do selfie oraz czujnik ToF.

Telefony Mate 40 mają dostać m.in. obsługę super-szybkiego ładowania 66 W. Wielkim zaskoczeniem ma być system operacyjny.

Możliwe, że telefony ukażą się – w zależności od rynku – z systemem Google Android z nakładką EMUI 10.1 bądź 11 oraz w wersji z HarmonyOS. HarmonyOS to autorski system operacyjny Huawei, który powstał w wyniku sankcji i odcięcia firmy od wsparcia aktualizacjami Google.

Według nieoficjalnych doniesień system operacyjny HarmonyOS ma zostać udostępniony za darmo i można go będzie zainstalować nawet w starszych modelach, które wspierały nakładki Huawei EMUI.

Źródło: Huawei

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i