Epic Games zaliczył porażkę w sądzie. Fortnite nie wróci do App Store

Apple prowadzi w prawnej batalii z Epic Games. Twórca Fortnite usłyszał postanowienie sądu.

Apple wyrzucił ze swojego sklepu z aplikacjami najpopularniejszą grę świata – Fortnite. Powodem była próba obejścia przez twórców systemu prowizji w App Store.

Sprawa skończyła się w sądzie, gdzie Epic Games domaga się od Apple przywrócenia swojej gry do sklepu z aplikacjami. W piątek sędzia Yvonne Gonzales Rogers wydała orzeczenie, które nie spodobało się deweloperowi.

Sędzia podtrzymał decyzję w tej sprawie i nie zmusi Apple do przywrócenia dostępności Fortnite. Niemniej jego Unreal Engine nie będzie mógł być zablokowany.

Apple stawia Epic Games prosty warunek. Deweloper musi usunąć z gry funkcje pozwalające robić zakupy bez prowizji dla App Store.

Prowizje w App Store od dawna dzielą deweloperów. Ich zdaniem Apple żąda za dużo pieniędzy, dlatego twórcy szukają sposobów na umożliwienie mikrotransakcji z pominięciem oficjalnego sklepu Apple.

W przypadku tak popularnego tytułu jak Fortnite sprawa nie mogła przejść bez odnotowania… i odwetu. Wraz z nasyceniem rynku telefonów firmy takie jak Apple przestawiają się na zarabianie na usługach i prowizjach.

I to właśnie ten obszar zaczyna być głównym źródłem dochodu technologicznych gigantów.

Źródło: The Verge

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i