iPhone 12 w czterech wersjach. Będzie większy i z lepszym aparatem

Do mediów przeciekają nowe doniesienia dot. budowy iPhone 12. Olbrzymi telefon może nie wszystkim przypaść do gustu.

Najlepiej poinformowany analityk produktów Apple Ming Chi-Kuo potwierdził doniesienia o czterech wariantach nowego flagowca iPhone. To o tyle zaskakujące, iż obecny, iPhone 11 posiada ich tylko trzy – standardowy, pro i pro max.

Nowe urządzenie ma ukazać się w wielkościach: z ekranem 5,4”, OLED (podwójny aparat),6,1”, OLED (podwójny aparat),6.1”, OLED (potrójny aparat z sensorem ToF),6,7”, OLED (potrójny aparat z sensorem ToF).

Oznacza to, że podstawowy model będzie dostępny również w mniejszym wariancie. Część użytkowników, którym rosnący rozmiar telefonów przeszkadzał, zapewne będą z tego zadowoleni.

Obecnie najmniejszy flagowiec ma ekran 6,1”. Sporo kontrowersji wywołał też wariant największy, czyli 12 Pro Max, który z 6,5” urósł do 6,7”.
Oznacza to, że telefon zaczyna zbliżać się do rozmiarów małych tabletów. A to nie wszystkim może się spodobać.

Ciekawie zapowiadają się również aparaty fotograficzne w telefonach. Ming Chi-Kuo twierdzi, że Apple ma pokazać nowe aparaty ze stabilizowaną matrycą. Jednak taki układ trafi tylko do dwóch najdroższych iPhone’ów.
Aparaty mają być również wyposażone w sensor ToF. Jego zadaniem będzie pozyskiwanie informacji o głębi.

Premiera nowych flagowych iPhone’ów najpewniej odbędzie się na przełomie września i października. Wcześniej do sprzedaży trafią tanie iPhone SE 2 (vel iPhone 9).

Źródło: SpidersWeb.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i