Fani „Gwiezdnych Wojen” w euforii. Stworzono pierwszy prawdziwy miecz świetlny! [VIDEO]

Inżynierowie z grupy Hacksmith przenieśli najsłynniejszą broń Hollywood do rzeczywistości. Powstał pierwszy na świecie miecz świetlny.

Mijają 43-lata od premiery pierwszych „Gwiezdnych Wojen” George’a Lucasa. Teraz fani rycerzy Jedi i filmów, które zmieniły historię Hollywood mogą w końcu czuć się spełnieni.

Inżynierowie z grupy Hacksmith stworzyli bowiem pierwszy na świecie prawdziwy miecz świetlny. To urządzenie to prawdziwy majstersztyk!

Grupa opracowywała urządzenie od miesięcy. Jednak zawsze były to sprzęty oparte na fizycznym mieczu, a nie chowanym jak w filmach czy grach.

Teraz to im się udało i powstał prawdziwy, chowany, plazmowy miecz świetlny. Urządzenie jest zasilane dzięki przenośnemu źródłu energii – tak jak protomiecze z gier i książek.

Niemniej miecz działa i wygląda jak ten z filmów. Inżynierowie do zbudowania miecz użyli… LPG, czyli mieszanki propanu-butanu.

– Wykorzystując zjawisko przepływu linearnego oraz specjalna dyszę gazową (kosztującą, bagatela, kilka tysięcy dolarów) gaz jest podgrzewany do temperatury ponad dwóch tysięcy stopni Celsjusza tworząc ostrze miecza. Potem wystarczyło już tylko zrobić odpowiednią rękojeść, stworzyć system ręcznej aktywacji ostrza i tak oto powstał autentyczny, plazmowy miecz świetlny – wskazuje Tomasz Mileszko z „Komputer Świat”.

Stworzony przez Hacksmith miecz świetlny potrafi przecinać nawet stalowe drzwi!

Źródło: YouTube The Hacksmith

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i