Microsoft News czyta ponad pół miliarda użytkowników miesięcznie. Czy zagrozi Google?

Microsoft News zdobył już ponad pół miliarda użytkowników. Gigant płaci też mediom za dostarczanie wiadomości.

W 2014 roku Microsoft zrezygnował z autorskiego kontentu na MSN. W miejsce własnych treści i zespołu dziennikarskiego gigant postanowił skupić się na licencjonowaniu, zajmowaniu się zawartością i promowaniu treści od zewnętrznych wydawców.

Efekt okazał się piorunujący. Jak wynika z najnowszych danych Microsoft wypłacił już miliard dolarów redakcjom za dostarczanie wiadomości, a usługa Microsoft News ma już 550 mln użytkowników miesięcznie.

Ponad pół miliarda osób uruchamiając przeglądarkę internetową Microsoft Edge lub aplikacje może cieszyć się treściami od 4500 redakcji z całego świata. Aż tyle partnerów zaprosił bowiem do współpracy Microsoft.

Jak wyjaśnia gigant, jego oferta to nie tylko wielka baza tytułów prasowych i ponad pół miliarda użytkowników miesięcznie. To również użycie połączenia algorytmów i ludzkich wglądów, aby zarządzać treściami na tablicach aktualności w przeglądarce, na desktopach i na urządzeniach mobilnych oraz integracja wysokiej jakości reklam z dzieleniem się zyskami z publikującymi partnerami.

Microsoft News dociera do 180 krajów, a wiadomości są dostępne w 31 językach. Dziennie w ten sposób dostarczane jest ok. 170 tys. informacji na różne tematy i z różnych źródeł.

Wiadomości wyświetlane są w: MSN, Bing News, przeglądarce Microsoft Edge, Microsoft Launcher (popularna „skórka” dla iOS i Google Android), w ramach aplikacji na Windows, iOS i Androida oraz w ramach ekranu blokady systemu Windows 10.

Źródło: Neowin

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i