Laptopy Apple bez fizycznej klawiatury? Wyciekł patent [FOTO]

Czy z laptopów Apple zniknie fizyczna klawiatura? Najnowszy patent wskazuje, że gigant szykuje się do rewolucji.

Laptopy Apple nie tylko odróżniają się od innych systemem operacyjnym, ale również cechami fizycznymi – jak chociażby klawiatura. Od lat był to specyficzny układ z przyciskiem Command, a niedawno wprowadzona klawiatura „motylkowa” sprawiła spore problemy nawet stałym konsumentom.

Jednak to co teraz szykuje Apple zapowiada się jako prawdziwy przełom. Firma zamierza bowiem zupełnie pozbyć się klawiatury fizycznej.

Do Amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych wpłynął dokument, opisujący co szykuje klientom gigant z Cupertino.

Fizyczną klawiaturę zastąpiłaby powierzchnia wrażliwa na nacisk. Dotykanie elastycznego obszaru imitowałoby wciskanie fizycznych klawiszy.

Foto: Apple Insider

Foto: Apple Insider

Do wykrywania naciśnięć klawiszy zamiast technologii wrażliwej na dotyk wykorzystane będą czujniki siły. Z opisu wynika, że nowy system składać się będzie z zewnętrznej powierzchni klawiatury o wirtualnym obszarze klawiszy oraz oświetleniem w obudowie do ich podświetlania.

W ten sposób, przy pomocy przezroczystego światła, klawisze mogą być podświetlane indywidualnie oraz wyświetlać różne alfabety i układy klawiatur. Co więcej, to od siły naciśnięcia elastycznej powierzchni system będzie określać, co chcieliśmy osiągnąć (co może być blokadą przeciw „wciśnięciu” przypadkowego „klawisza”).

Pierwsze laptopy, które mogą dostać nową klawiaturę są te z linii MacBook Pro.

Źródło: Apple Insider

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i