Nie korzystasz już z PayPal? Uważaj! Wchodzi opłata za nieaktywne konta

Od grudnia za nieaktywne konto PayPal będzie trzeba zapłacić. Z konta zniknie nam do 50 złotych.

PayPal zaktualizował swój regulamin. Dla użytkowników aktywnie korzystających z usługi nic specjalnego się nie zmieni.

Za to dla osób, które z PayPal nie korzystali od dawna zmienia się sporo. Gigant postanowił bowiem wprowadzić opłaty… za nieaktywne konta.

Jeśli przez 12 kolejnych miesięcy nie korzystaliśmy ze swojego konta na PayPal firma uzna je za nieaktywne. Wówczas zadziała nowy punkt regulaminu A3.11.

Opłata za takie konto wyniesie 50 złotych lub to co na nim pozostało. Innymi słowy PayPal ściągnie nam z konta do 50 złotych.

Jeśli na koncie nie mam nic, to opłata nie zostanie naliczona. PayPal nie pobierze też środków z karty przypisanej do konta.

– Jeśli korzystamy z PayPala tylko sporadycznie musimy pamiętać, żeby przynajmniej raz w miesiącu zalogować się i najlepiej wykonać jakąś transakcję, bo nie do końca wiadomo, na czym aktywność na koncie polega. Jeśli zaś wiemy, że raczej nie będziemy dalej z usługi korzystać najlepiej usunąć konto całkowicie – wyjaśnia portal WhatNext.pl.

Jeśli chcemy usunąć konto PayPal trzeba pamiętać, aby najpierw wypłacić zgromadzone na nim środki, a następnie usunąć wszelkie informacje dotyczące karty, rachunku bankowego i operacji finansowych.

Regulamin został zaktualizowany pod koniec września, a nowe zasady wejdą w życie 16 grudnia. Nie zostało więc wiele czasu.

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i