Brytyjskie służby z nową bronią. To dron ze strzelbą [FOTO]

Dron-zabójca był dotychczas maszyną z filmowej rzeczywistości. Teraz takie urządzenie trafi do brytyjskiej armii.

Gazeta „Times of London” opublikowała materiał o najnowszym nabytku brytyjskich służb. Jest nim dron i9, który trafi m.in. do sił zbrojnych.

Dron i9 ma niepostrzeżenie wlatywać na pozycje wroga i zabijać go za pomocą wbudowanej broni. Jednak decyzję o oddaniu strzału będzie podejmować operator urządzenia, a nie sztuczna inteligencja.

Maszyna ma pozwolić na zredukowanie ofiar w żołnierzach. Latający dron z bronią będzie mógł działać na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Tym samym operacje szturmowe nie będą wiązały się z ryzykiem śmierci wśród przeprowadzających atak funkcjonariuszy lub żołnierzy. Dron, lub ich większa ilość, przeprowadzą atak za nich.

Zgodnie z opisem urządzenia pomysłem konstruktorów i9 jest, aby dron wlatywał do pomieszczenia po rozbiciu okna, wyłamaniu drzwi, czy rozsadzeniu ściany.

– Sam w sobie i9 jest heksakopterem z zaawansowanym systemem optycznym, który automatycznie identyfikuje cele na podstawie sztucznej inteligencji. Może też być wykorzystywany, jako broń przeciwko innym dronom. To też jeden z pierwszych dronów z wbudowaną bronią dostępnych dla zachodnich armii – wyjaśnia Mateusz Łysoń z WhatNext.pl.

Źródło: Times of London / WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i