Mercedes też chce być na czasie. Stworzył elektryczną hulajnogę [VIDEO]

Niemiecki koncern pozazdrościł Włochom i reszcie konkurencji. Do sprzedaży niedługo trafi elektryczna hulajnoga Mercedesa.

Włoski koncern Fiat jako pierwszy z koncernów samochodowych podbił rynek swoimi innymi produktami. Chodzi o hulajnogę elektryczną Fiat 500 F10, która stała się hitem w Europie.

Teraz drogą Włochów podążają Niemcy. Mercedes dotychczas oprócz samochodów mógł się pochwalić tylko wózkami dla dzieci, teraz poszerza ofertę o hulajnogi elektryczne.

Niemcom w produkcji pomógł szwajcarski koncern Micro Mobility Systems AG. Szwajcarzy od dawna produkują takie urządzenia, a Mercedes to ich dobry partner.

Nowa hulajnoga Mercedesa, podobnie jak urządzenie Fiata, jest kierowane do dorosłych klientów. Posiada silnik o mocy 500W w przednim kole, zawieszenie na obu kołach i zestaw akumulatorów o pojemność 280 Wh, który zapewni do 25 km zasięgu.

Mercedes-Benz eScooter będzie jednak wolniejsza od hulajnogi Fiata. Niemcy pozwolą rozpędzić się tylko do 20 km/h.

Urządzenie waży 13,5 kg, a jego koła mają średnicę 20 cm. Hulajnoga Niemców zapewni wsparcie aplikacjom, posiada miejsce na tablicę rejestracyjną, zestaw oświetlenia, wyświetlacz na kierownicy i tradycyjną przepustnice.

Mercedes promuje swoje urządzenie jako gadżet dla kierowców, który ma im służyć jako środek transportu „ostatniego kilometra”. Czyli z parkingu do np. restauracji na plaży.

Źródło: Mercedes

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i