Konkurencja CD Projekt w kolejnych tarapatach. Blizzard oskarżany o promowanie rasistki [VIDEO]

Activision Blizzard zmaga się nowymi problemami. Powodem są skandaliczne wpisy pisarki wynajętej przez producenta gier.

CD Projekt musi zdążyć na premierę Cyberpunk 2077. Polacy obiecali, że nie będą kolejny raz przekładać premiery, dlatego twórcy serii „Wiedźmin” pracują przez najbliższe tygodnie przez sześć dni w tygodniu.

Tymczasem konkurent Polaków – Activision Blizzard wpadł w kolejne tarapaty. Najpierw w czwartek w nocy poinformował, że nie zdąży wydać gry „World of Warcraft: Shadowlands” na czas – tj. na 27 października.

Teraz firma ściągnęła na siebie wściekłość graczy za sprawą pisarki Madeleine Roux. Roux odpowiadała w firmie za książkę, które jest wstępem do gry „World of Warcraft: Shadowlands”.

Jednak fani nie kryli oburzenia, gdy okazało się co o białych ludziach uważa autorka. Gracze zajrzeli na profil na platformie Twitter pisarki, a następnie domagać się wyjaśnień od Activision Blizzard.

Pisarka np. nawołuje do „zakazania” białych mężczyzn z bronią, czy „powstrzymania białych ludzi”. Wyborców Donalda Trumpa nazywa „żałosnymi, zastraszonymi białymi samcami”.

Natomiast rapera Post Malone nazwała białym śmieciem. Na swoje konto wrzucała też rasistowskie artykuły, które przekonywały, że seryjny morderca Ted Bundy nie był wyjątkowy… tylko po prostu biały.

Gdy gracze zaczęli domagać się stanowiska firmy ws. rasistowskich wpisów pisarki Blizzard zaczął blokować ich wpisy na forach. To wywołało jeszcze większe oburzenie, a gracze zaczęli opisywać sprawę na YouTube i na platformach społecznościowych jak Reddit.

Źródło: Reddit / Twitter Madeleine Roux

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i