Awaria Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Po tygodniach analiz udało się zidentyfikować przyczyny wycieku powietrza z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dziurę odnaleziono w rosyjskim segmencie ISS.

Rosyjska Agencja Kosmiczna Roskosmos poinformowała o wykryciu przyczyn ucieczki powietrza z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

– Po analizie sytuacji i niezbędnej diagnostyce udało się ustalić, że ISS traci powietrze w jednej z komór rosyjskiego modułu „Zwiezda” – tak brzmi komunikat Roskosmosu opublikowany w Twitterze.

– Na szczęście ciśnienie wewnątrz ISS spada w tempie jednego milimetra na osiem godzin, nie stanowiąc zagrożenia dla pracujących astronautów – uspokaja rosyjska agencja kosmiczna. Udało się jednak ustalić, że powietrze wycieka przez wadliwie skonstruowane zawory próżniowe rosyjskiego modułu.

Agencja Newsru przypomina, że próby izolacji rosyjskiego modułu od reszty stacji podjęte już kilka tygodni wcześniej nie przyniosły rezultatów. Spadek ciśnienia jest nadal odczuwalny w modułach eksploatowanych przez NASA i Europejską Agencję Kosmiczną.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i