Duże zmiany w Google Meet. Czy zagrozi Zoomowi?

Czy Google dogoni Zoom i Microsoft Teams? Nowe rozwiązania budzą ciekawość i obawy.

Google Meet to komunikator wideo, którym gigant próbuje podebrać użytkowników platformom Zoom czy Microsoft Teams. Najnowsze zmiany wzbudziły spore poruszenie.

Pierwszym jest wprowadzenie limitu długości połączenia. Mimo, że jeszcze w kwietniu Google zapewniał, że z aplikacji będzie można korzystać za darmo i bez limitu.

Od 30 września dla darmowych połączeń wprowadzony zostanie limit 60 minut. To wciąż sporo, bo konkurencyjny Zoom wymaga restartu połączenia co 40 minut.

Jednak Zoom wciąż oferuje więcej dodatkowych opcji dla użytkowników niż Meet. Niemniej Google zapewnia, że w najbliższym czasie rozbuduje aplikację i doda nowe opcje, które wynagrodzą limit czasu połączeń.

To m.in. możliwość rozmywania tła na obrazie z kamery, śledzenie obecności na zajęciach, możliwość zadawania pytań bez zakłócania konferencji czy opcję przeprowadzania ankiet.

Jednak limity połączeń to nie jedyna zmiana w Google Meets. Druga jest jednak pozytywna.

Google wprowadza w swojej aplikacji wyciszanie szumów na urządzeniach mobilnych. Nowa funkcja jest dostępna zarówno na telefonach z systemem operacyjnym Google Android jak i Apple iOS.

Redukcja szumu przyda się, gdy np. w trakcie pracy z domu zacznie miauczeć kot, albo sąsiad hałasować. Google Meet sprawi, że rozmówcy usłyszą tylko nas głos.

Jednak funkcja ta nie jest dostępna w bezpłatnej wersji aplikacji. Otrzymają je jedynie posiadacze G Suite Enterprise i G Suite Enterprise dla Szkół i Uczelni. Użytkownicy G Suite Basic, G Suite Business, G Suite dla Szkół i Uczelni oraz G Suite dla Organizacji Non-Profit nie skorzystają z redukcji szumów.

Źródło: WhatNext

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i