Mastercard stworzył datkomat dla Caritasu. Prezentacja już 29 września

29 września w Polsce pojawią się pierwsze datkomaty Caritasu. Urządzenia pozwolą zbierać fundusze na cele charytatywne.

Charytatywność cieszy się w Polsce sporym zainteresowaniem. Świadczą o tym chociażby internetowe zbiórki, na które Polacy chętnie wpłacają pieniądze.

W miastach i kościołach można też znaleźć urządzenia pozwalające na wpłaty na cele charytatywne. Np. w kościołach są to ofiaromaty, które pozwalają na dokonywanie wpłat ofiarnych kartą płatniczą.

Z kolei na dworcach – np. Centralnym w Warszawie – stoi daromat. Ten ostatni stworzyła firma First Data.

Natomiast już 29 września Mastercard pokaże pierwszy datkomat dla Caritasu. U

Już niedługo zobaczymy pierwszy datkomat Caritasu. Urządzenie pozwoli na bezgotówkowe zbieranie funduszy na cele charytatywne związane z Kościołem rzymskokatolickim.

Foto: Caritas Polska, Mastercard

Mastercard i Caritas pracowało nad urządzeniem od 2019 roku. Będzie to pierwszy taki sprzęt na wyposażeniu Caritasu.

Jednak nie tylko Mastercard i First Data zaangażowały się w tworzenie urządzeń do zbierania datków na cele charytatywne. Podobne urządzenie opracowuje m.in. firma Basement czy Nayax.

Podczas konferencji prasowej Mastercard i Caritas datkomat zostanie zaprezentowany, a twórcy wyjaśnią jak z niego korzystać. Datkomaty mają stanąć w miejscach publicznych, czyli np. dworcach kolejowych lub lotniskach.

Szef Mastercard w Polsce Bartosz Ciołkowski ogłosił rok temu również powstanie innego urządzenia – zniczomatu. Zniczomaty służą do bezgotówkowego kupowania świec i zniczy, a wpływy ze sprzedaży zasilają charytatywną działalność Caritasu.

Źródło: Cashless

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i