Były szef Rockstar tworzy własne studio. Chińczycy dali mu 42 mln dolarów na „lepsze” GTA

Wieloletni prezes Rockstar założył nowe studio Build a Rocket Boy Games. Szkot pozyskał gigantyczne wsparcie od chińskiego lidera rynku gier.

Leslie Benzies to legenda amerykańskiego rynku gier wideo. To właśnie za prezesury Szkota brytyjskie studio Rockstar North (kupione przez amerykańskie Take-Two) stworzyło takie hity jak Grand Theft Auto III, Manhunt, Red Dead Redemption, L.A. Noire czy GTA V.

Jednak po konflikcie wokół wynagrodzenia Benzies odszedł ze studia w 2016 roku. Teraz zamierza wrócić do gry w wielkim stylu.

W 2018 roku, po zażegnaniu konfliktu o zaległe wynagrodzenie, Szkot założył studio deweloperskie Build a Rocket Boy Games. Do firmy ściągnął prawie 150 deweloperów, w tym wielu byłych kolegów pracujących przy GTA.

Deweloperzy postanowili stworzyć lepsze wersje swoich kultowych gier. A aby cel się ziścił pozyskali zaskakującego sojusznika.

W biznes szkota zainwestować 42 mln dolarów postanowił chiński gigant Netease. Netease to chiński deweloper, który jednocześnie pozwala zachodnim firmom wchodzić na tamtejszy rynek.

To właśnie dzięki nim do Chin wszedł Activision Blizzard ze swoim Diablo, Starcraftem, Warcraftem i Overwatchem. Teraz chiński gigant chce, aby Benzies stworzył „lepsze” GTA, czyli projekt Everywhere.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że Netease jest raczej znany z tworzenia gier na urządzenia mobilne. Możliwe zatem, że Chińczycy postanowili dać Europejczykom i Amerykanom robić gry, a samemu pozostać w cieniu, będąc „zaledwie” cichym inwestorem.

Źródło: Spidersweb.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i