Wyciekł kod źródłowy Windows XP. Odkryto w nim interfejs kopiujący Apple [FOTO]

Po wycieku kodu źródłowego Windowsa XP na jaw wychodzą tajemnice kultowego systemu operacyjnego. Poszukiwacze odnaleźli w nim nawet interfejs przypominający ten z Apple.

Do sieci wyciekł kod źródłowy systemu operacyjnego Microsoft Windows XP. Windows XP nie jest już wspierany, ale na poszukiwanie tajemnic, kryjących się w kodzie źródłowym kultowego systemu ruszyli jego fani.

Ku zaskoczeniu wielu fanów okazało się, że Microsoft umieścił w swoim systemie interfejs o nazwie Candy. Z nim Windows XP wygląda jak system operacyjny MacOS od Apple z interfejsem Aqua z 2000 roku.

Foto: The Verge

Jak wskazuje magazyn „The Verge” ów interfejs nigdy nie został udostępniony użytkownikom. Microsoft po prostu „zaszył” go w kodzie Windows XP i z niewiadomych powodów zostawił niedostępnym.

Interfejs nie był jednak dokończony. Przyciski czy kontrolka dla menu Start wyglądają jak te z Apple, ale pozostałe elementy nie były dopracowane.

W systemie interfejs opisany jest jako „skórka dla Whistler”. A to pod taką nazwą kodową rozwijany był Windows XP.

Znaleziono też dopisek, iż ów motyw jest do wykorzystania tylko na wewnętrzne potrzeby.

Przypomnijmy, że w tamtym okresie między Microsoft, a Apple trwała zażarta wojna. Efektem była kampania reklamowa, którą Apple atakowała Windows, przekonując m.in. o swojej odporności na wirusy.

Źródło: The Verge

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i