Niemcy za gazociągiem Nord Stream-2 mimo państwowego terroryzmu Rosji

Minister gospodarki Niemiec wezwał do kontynuacji budowy gazociągu NS-2 pomimo kremlowskiego zamachu na Aleksieja Nawalnego. Tego samego zdania jest Angela Merkel.

– Minister gospodarki Peter Altmaier opowiedział się przeciwko zatrzymaniu budowy gazociągu Nord Stream-2 z powodu otrucia Aleksieja Nawalnego – informuje wpływowa gazeta „Handelsblatt”.

W wywiadzie udzielonym biznesowemu tytułowi Altmaier powiedział: – Sytuacja z Nawalnym nie ma usprawiedliwienia, jednak NS-2 popłynie gaz nie tylko dla Niemiec, ale także dla szeregu państw UE.

Dlatego zadaniem ministra, Berlin nie może podjąć jednostronnej decyzji o przerwaniu inwestycji. Musi przeprowadzić szereg konsultacji z unijnymi partnerami.

Ponadto Altmaier wyraził się sceptycznie na temat zaostrzenia sankcji przeciwko Rosji. – Kolejne retorsje w reakcji na otrucie Nawalnego źle wpłyną na interesy szeregu niemieckich i europejskich firm – podkreślił minister.

Jak podkreśla „Handelsblatt”, tym samym minister poparł opinię Angeli Merkel. Wcześniej niemiecka kanclerz oświadczyła, że nie można łączyć kwestii Nord Stream-2 z zamachem na rosyjskiego opozycjonistę.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i