Pracownicy telefonii Orange przeciwko sieci generacji 5G

Pracownicy globalnej sieci komórkowej Orange apelują do zarządu koncernu o rezygnację z wdrażania łączności 5G. W listach otwartych wskazują na ekologiczne i finansowe następstwa, które negatywnie odbiją się na użytkownikach.

– Pracownicy Orange wezwali zarząd operatora telekomunikacyjnego do rezygnacji z wdrażania sieci 5G na kilka dni przed uruchomieniem finansowania wartego miliardy euro – informuje portal HumansAreFree.
Dwa listy otwarte do dyrekcji koncernu podpisało tysiąc zatrudnionych, którzy powołali inicjatywę „Je Suis Si Vert” (Jestem Taki Zielony). Według HAF jeden z listów zatytułowany „Orange in The Future World” przekonuje o negatywnych skutkach ekologicznych, zdrowotnych i finansowych 5G.

– Budowa przez Orange globalnej sieci 5G wymagać będzie tysięcy nowych stacji przekaźnikowych oraz zastosowania technologii MIMO, które zintegrują ponad miliard urządzeń mobilnych – czytamy w analizie. Skutkiem będzie gwałtowne podniesienie „energetycznego śladu węglowego łączności bezprzewodowej”, który odbije się na bilansie klimatycznym świata.

Ponadto pracownicy Orange powołują się na unijne badania, które prognozują lawinowy wzrost zdrowotnych roszczeń odszkodowawczych wynikających ze stosowania technologii 5G.

Jak informuje HAF, protest zatrudnionych w największym koncernie telekomunikacyjnym Francji, który należy do 10 globalnych operatorów bezprzewodowych, świadczy o narastającym sprzeciwie wobec technologii 5G. Zdaniem portalu argumenty inicjatywy „Jestem Taki Zielony” wykraczają daleko poza stereotyp „teorii spiskowej”.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i