Syn Joe Bidena udziałowcem podejrzanych transakcji z rosyjskimi oligarchami

Syn demokratycznego kandydata do Białego Domu zamieszany w wątpliwe transakcje z najbogatszą Rosjanką. To nie pierwszy tego rodzaju zarzut wobec rodziny Joe Bidena. Poprzedni dotyczył łapówek od ukraińskich oligarchów.

Republikańscy senatorowie opublikowali raport, zgodnie z którym syn kandydata partii demokratycznej do Białego Domu Joe Bidena zarobił miliony dolarów na podejrzanych transakcjach z miliarderką Jeleną Baturiną.

Raport powstał w senackich komisjach bezpieczeństwa wewnętrznego oraz finansów. Jego przedmiotem są wątpliwe z punktu widzenia amerykańskiego prawa transakcje Huntera Bidena.

Syn demokratycznego kandydata w listopadowych wyborach prezydenckich przez kilka lat zarabiał miliony dolarów na podejrzanych transakcjach z najbogatszą Rosjanką, wdową po merze Moskwy Juriju Łużkowie.

W latach 2014–2019 na rachunki firm Huntera Bidena, które następnie zbankrutowały, rosyjska miliarderka przelała ponad 5 mln dolarów. Ze względu na przestępcze pochodzenie majątku Jeleny Baturiny, operacje finansowe są przedmiotem śledztwa Departamentu Skarbu USA.

Nie jest to pierwszy zarzut wobec syna Joe Bidena. Amerykański fiskus prowadzi dochodzenie w sprawie łapówek, które Hunter miał otrzymać od ukraińskich oligarchów w zamian za nielegalny lobbing ich interesów w Waszyngtonie.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i