YouTube za okazaniem dowodu osobistego. Google szykuje wielkie zmiany

Google zamierza wprowadzić zmiany na platformie wideo YouTube. Niedługo treści dla dorosłych widzów będą wymagały okazania dowodów osobistych lub danych z karty kredytowej.

YouTube jest obecnie największą platformą wideo na świecie. Jest to również portal społecznościowy, a co za tym idzie treści na nim zamieszczane przez użytkowników nie są dostosowane dla każdego widza.

Sam Google od dawna był oskarżany, że na YouTube dostępne są film nieodpowiednie dla młodych widzów. Problem ten próbowano rozwiązać za pomocą prostych weryfikatorów wieku, za którymi ukryte były niektóre filmy.

Teraz Google szykuje prawdziwą rewolucję, które nie wszystkim się spodoba. Gigant zamierza bowiem wprowadzić weryfikator oparty o dowód osobisty lub dane z karty kredytowej.

W ten sposób ukrywane byłyby wszystkie filmy nieodpowiednie dla młodych widzów.

– W ramach tego procesu niektórzy użytkownicy w Europie mogą zostać poproszeni o dodatkowy dowód potwierdzający ich wiek, gdy będą chcieli oglądać treści dla dorosłych – potwierdził YouTube w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

– Jeżeli nasze systemy nie będą mogły ustalić, czy widz ma ukończone 18 lat, poprosimy o przedstawienie dokumentu tożsamości lub karty kredytowej w celu weryfikacji wieku. Proces ten został utworzony zgodnie z zasadami Google dotyczącymi prywatności i bezpieczeństwa – zapewnia platforma.

Rozwiązanie oparte na weryfikatorach z użyciem dowodów osobistych i kart kredytowych mogą budzić spore kontrowersje. Google w ostatnich latach miał za sobą kilka skandali z wyciekiem danych – jak choćby afera portalu społecznościowego Google+.

Za skandal związany z Google+ gigant zgodził się zapłacić… 7,5 mln dolarów. Dla użytkowników, którzy przystąpili do sporu z Google było to średnio 12 dolarów

Gigant tłumaczył wyciek danych luką w „People API”. Firma znalazła i naprawiła błąd w październiku 2018 roku, ale dane wyciekały od 2015 roku.

Źródło: Wirtualne Media / ithardware.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i