Nie tylko „Wiedźmin”. Powstaje gra na podstawie powieści Lema

Byli deweloperzy CD Projekt stworzyli własne studio i szykują adaptację książki Stanisława Lema. Czy „Niezwyciężony” powtórzy sukces prozy Sapkowskiego?

CD Projekt szykuje się do premiery gry „Cyberpunk 2077”. Jednak nie wszyscy twórcy „Wiedźmina 3” postawili na nowy projekt.

Część deweloperów, którzy z protagonisty książek Andrzeja Sapkowskiego zrobili międzynarodowego bohatera, postanowiło stworzyć własne studio. Tak powstało krakowskie Starward Industries.

Teraz ujawniono co będzie ich pierwszym projektem. Krakusy chcą stworzyć grę „The Invincible” na podstawie powieści „Niezwyciężony” Stanisława Lema.

Studio wskazało, którą książkę zaadoptować na potrzeby gry z okazji 99. urodzin pisarza. Zaprezentowano też pierwsze materiały z gry – w tym przewodni motyw muzyczny.

– The Invincible jest thrillerem science fiction w klimacie retrofuturystycznym, rozgrywanym z perspektywy pierwszej osoby. Wcielasz się w naukowca, który wykonuje pełną zagadek misję na wrogiej planecie. Próbując przetrwać i odszukać zaginioną załogę, odkrywasz szokujące tajemnice – czytamy w opisie gry w katalogu Steam.

Bohaterem, w którego przyjdzie nam się wcielić będzie naukowiec, jeden z grupy jaka wyrusza na ratunek załogi statku zaginionego na planecie Regis III. Twórcy określili świat gry jako „atompunkowy” mający przywodzić na myśl zimną wojnę.

W świecie tego uniwersum nigdy nie nastąpiła rewolucja cyfrowa. Twórcy zdradzili, że fabuła będzie nieliniowa i kształtowana przez wybory gracza.

Oprawa graficzna została stworzona przy użyciu silnika Unreal Engine. Gra ma zadebiutować w 2021 roku na komputerach, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Źródło: starwardindustries.com

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i