Facebook pokazał nowego gogle VR. Oculus Quest 2 już w październiku [VIDEO]

Facebook nie ustaje w rozwijaniu gogli do wirtualnej rzeczywistości. Jego najnowsze urządzenie jest znacznie wygodniejsze od poprzednika.

Podczas imprezy Connect Facebook pochwalił się nowymi goglami VR. To Oculus Quest 2, które będą znacznie wygodniejsze w użytkowaniu.

Autonomiczne okulary można również podłączyć do komputera i cieszyć się zabawą m.in. w najnowszych grach. Nowe gogle są znacznie lżejsze od poprzednich, a kontrolery zostały mocno przeprojektowane, aby były wygodniejsze dla użytkownika.

Oculus Quest 2 napędza procesor Qualcomm Snapdragon XR2 wspomagany przez 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Gogle posiadają dwa wyświetlacze o jakości 1832 x 1920 pikseli.

Ich odświeżanie to 90 Hz. Do okularów możemy dokupić akcesoria takie jak dedykowane słuchawki czy specjalny pasek na głowę z dodatkową baterią.

Na liście gier, które wspomagają technologię wykorzystaną w Oculus Quest 2, znalazły się m.in. najnowsze tytuły z serii „Assassin’s Creed” i „Splinter Cell”. Innymi ciekawymi tytułami są „Jurassic World Aftermath”, „The Climb 2” czy „Star Wars: Tales from the Galaxy’s Edge”.

Cena okularów wynosi 349 euro (ok. 1550 złotych) za model 64 GB. Natomiast za wariant z 256 GB pamięci przyjdzie nam zapłacić 449 euro (ok. 2000 złotych).

Przedsprzedaż gogli już ruszyła, a dostawy Oculus Quest 2 rozpoczną się 13 października.

Źródło: Facebook

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i