Microsoft wymyśli hasło za ciebie. Nowe opcje w Edge

Microsoft walczy o odzyskanie rynku przeglądarek internetowych. Jego Edge zyskuje nowe opcje i fanów.

Dokładnie 17 sierpnia 2021 roku Internet Explorer straci wsparcie techniczne od Microsoft. Natomiast w marcu 2021 roku życie zakończy jej następca czyli klasyczny Edge.

Microsoft postawił wszystko na jedną kartę – czyli jego najnowsze dziecko – Edge oparty na Chromium. I wszystko wskazuje, że przynosi to efekty.

Po latach unikania kodu źródłowego Chromium Microsoft postanowił skorzystać z jego dobrodziejstw i całkowicie przebudować swojego Edge’a. Efekt? Już w kwietniu Edge wspiął się na drugie miejsce.

To wówczas po raz pierwszy od lat Microsoft znalazł się za Google Chrome z udziałem w rynku przeglądarek na poziomie 7,59 proc. Google do dziś pozostaje liderem, ale Microsoft robi wszystko, by odzyskać użytkowników zrażonych starym Internet Explorerem i pierwszym Edge’em.

Jednak nawet pozytywne recenzje wśród użytkowników komputerów i telefonów to za mało. Edge próbuje kupić fanów nowymi, ułatwiającymi życie rozwiązaniami.

A najnowszym z nich jest generator haseł. Przeglądarka Microsoft nie będzie posiadać już tylko menadżera haseł jak liczna konkurencja, ale również będzie tworzyć je na nasze potrzeby.

Takie wygenerowane hasło może być następnie zapamiętane w ramach Konta Microsoft. Obecnie trwają testy generatora i najpewniej niebawem trafi on do oficjalnej wersji przeglądarki.

A jak działa ów generator?

– Przeglądarka rozpoznaje formularze do rejestracji nowych kont i proponuje nam wówczas wygenerowanie automatyczne hasła pod stosownym polem. Propozycję możemy zatwierdzić bądź zignorować. Stworzone hasło możemy też przypisać do Konta Microsoft, co nam przeglądarka zaproponuje. Jeżeli się zgodzimy, będzie ono nam automatycznie uzupełniane na wszystkich naszych urządzeniach z Edge’em. Funkcję tę można oczywiście wyłączyć, z obawy o prywatność czy też po prostu z uwagi na fakt, że możemy preferować inny generator haseł. Wyłączymy ją w ustawieniach przeglądarki w sekcji Profile w dziale Hasła, jak na zrzucie ekranowym powyżej – wyjaśnia Maciej Gajewski z Spidersweb.pl.

Źródło: Spidersweb.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i